وکیل ملکی ، وکالت به سبک تخصصی در مرکز حقوقی و داوری سروش عدل

یکی از چالش برانگیزترین موضوعاتی که در سال های اخیر در مراجع قضایی مطرح است دعاوی اراضی و املاک می باشد. در گذشته بحث تخصصی بودن وکالت چندان مطرح نبود ولی در حال حاضر این موضوع مهم تلقی میشود. یکی از موضوعاتی که در سال های اخیر بسیار مورد توجه بوده، وکیل ملکی میباشد. به نظر شما دایره ی تخصص های وکیل ملکی چگونه تعریف می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

وکیل امور ملکی

وکیل ملکی چه وظایفی دارد؟

از آنجایی که دعاوی املاک بسیار پیچیده و گسترده است برای حل و فصل آن نیاز به وکلایی داریم که  از تخصص و تجربه ی کافی در این زمینه برخوردار باشند. همانطور که می دانید تنظیم دادخواست با نکات حقوقی فراوانی همراه است و هر اشتباهی در تنظیم آن می تواند موجب اتلاف در هزینه دادرسی و زمان گردد. اینجاست که نقش وکیل ملکی و تخصص آن بهتر و بیشتر روشن مشخص می گردد. تمرکز اصلی وکیل ملکی مباحث مرتبط با اراضی و املاک می باشد.

دعاوی ملکی مجموعه ای از دعاوی حقوقی است که به اموال غیر منقول مربوط می گردند.

بر اساس تعریف قانون مدنی اموال غیر منقول به اموالی میگویند که امکان جابجایی و حمل و نقل ندارند. مانند املاک و اراضی.

گرایش دعاوی املاک دایره ی بسیار گسترده از موضوعات را در بر می گیرد. برای مثال فردی برای زمین خود پس از سالها تصمیم گرفته که برای اخذ سند رسمی اقدام نماید. یا مسائلی همچون تصرف عدوانی اراضی و هر مسئله ای که در حوزه ی اراضی و املاک به وجود بیاید.

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک ،فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی ،حکم تخلیه  و … اشاره کرد. همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

یک وکیل ملکی خوب و باتجربه وظیفه دارد :

در اولین قدم به درستی موضوع پرونده ی حقوقی مورد نظر را بررسی کرده و تمامی نکات حقوقی مورد نیاز را در آن لحاظ نماید. سپس باید اوراق قضایی مورد نیاز را متناسب با موضوع پرونده تهیه کرده و پرونده را درمراجع قضایی مطرح نماید. در نهایت باید با دفاعیات مناسب از حقوق موکل خود دفاع کند و با عدالت و انصاف پرونده را به اتمام برساند.

ویژگی های وکیل ملکی حرفه ای و باتجربه

در ابتدای امر اشاره می کنیم که بر خلاف سایر رشته ها همچون پزشکی تخصص در وکالت امری متفاوت است. وکلا در مرحله ی اول به صورت عام بر کلیه ی مسائل حقوقی اشراف نسبی پیدا می کنند. سپس در کنار تحصیلات دانشگاهی به مطالعه و پژوهش در گرایشی خاص می پردازند و دعاوی مربوط به آن حوزه را پیگیری می کنند. این یعنی کسب تجربه و آگاهی در زمینه ای خاص و اینجاست که تخصصی شدن وکالت مطرح می گردد.

وکیل ملکی سالها تجربه ی کار بر روی پرونده ی مربوط به دعاوی املاک و اراضی دارد. از روند دادرسی چنین پرونده های به خوبی آگاه است و دانش و تخصص کافی در این زمینه را داراست. در علم حقوق تجربه یکی از فاکتورهای اساسی و تعیین کننده برای وکلاست. دعاوی ملکی از جمله دعاوی بسیار پرهزینه و با اهمیت به حساب می آیند. به طوری که هزینه ی دادرسی آن متناسب با قیمت روز ملک است. از این رو بسیار مهم است که چنین پرونده هایی را به دست افراد متخصص و با تجربه بسپاریم تا به دقیق ترین و بهترین شکل ممکن بتوانند از آن دفاع کند.

وکیل امور ملکی

از طرفی گستره ی قوانین و مقرراتی که در حوزه ی املاک و اراضی مطرح است ؛

بسیار گسترده و پیچیده بوده و آیین دادرسی آن متفاوت با سایر دعاوی می باشد. همه ی اینها یعنی با سطح بالایی از تخصص و توانایی باید در دادگاه حاضر شده و دفاعیات و مطالبات خود را مطرح کنیم.

یک وکیل ملکی خوب و باتجربه به خوبی از روند دادرسی پرونده های ملکی آگاه است . قوانین را به خوبی می شناسد و از نحوه ی کاربرد آنها در موقعیت های گوناگون مطلع است. در چالش های پیش رو می تواند روند رسیدگی پرونده را به خوبی مدیریت کرده و در نهایت می تواند با موفقیت پرونده را پیش ببرد.

انجام مشاوره حقوقی با وکیل ملکی در مرکز حقوقی و داوری سروش عدل

طیف وسیعی از موضوعات حقوقی در زمینه ی اراض و املاک مطرح است.  برای مثال مواردی همچون حق کسب و پیشه ،سرقفلی ،  دعاوی مالک و مستاجر ، مطالبه اجرت المثل ، قراردادهای پیش فروش ساختمان ، افراز و تفکیک ، رفع تصرف عدوانی ، خلع ید ، الزام به تنظیم سند رسمی و بسیاری موضوعات مشابه دیگر در حیطه ی کاری وکیل ملکی قرار می گیرد.

تجربه نشان داده است بسیاری از اختلافات و پرونده های حقوقی ناشی از یک غفلت و بی اطلاعی ساده می باشد. موضوعی که با یک مشاوره حقوقی ساده قابل حل و فصل بود ولی در نهایت منجر به یک اختلاف حقوقی بزرگ و پیچیده شده است. به همین دلیل توضیه می کنیم قبل از هرگونه اقدام در زمینه ی امور مرتبط با اراضی و املاک با یک وکیل ملکی مشورت نموده و راهنمایی های لازم را کسب نمایید.

مرکز حقوقی و داوری سروش عدل با جذب وکلای با استعداد و باتجربه در زمینه ی املاک توانسته موفقیت های چشمگیری در سالهای اخیر کسب نماید. گواه این موفقیت درصد رضایتمندی بالای مراجعین و موکلین ماست.

نتیجه گیری

با تخصصی تر شدن مشاغل در سال های اخیر بر آن شدیم تا وکالت را به شکلی تخصصی تر تعریف کنیم. وکیل ملکی یکی از تخصصی ترین و حرفه ای ترین خدمات ما در مرکز حقوقی و داوری سروش عدل است.ما تیمی از باتجربه ترین و حرفه ای ترین وکلای متخصص در زمینه ی املاک را گردآوری کرده ایم تا معرف بهترین ها برای شما باشیم. اگر به دنبال یک وکیل ملکی خوب و باتجربه هستید و یا نیاز به مشاوره ی حقوقی تخصصی در زمینه ی املاک دارید با ما در ارتباط باشید. از طریق مشاوره حقوقی آنلاین و وکیل آنلاین  ارتباطی بهتر و سریع تر با شما خواهیم داشت.

موفقیت یک وکیل زمانی معنی پیدا می کند که شاهد تخصص و تجربه به موازات اخلاق و وجدان باشیم.

دادگری هنر ماست.