مشاور حقوقی، به حقوق خود آگاه تر باشید

خانواده به عنوان مهم ترین و مقدس ترین بنیان بشری در طول تاریخ شناخته شده و حفظ و صیانت از حقوق آن در تمامی نظام های حقوقی دنیا به بهترین شکل ممکن دیده می شود. اما گاهی این بنیان مقدس تحت تاثیر شرایطی قرار می گیرد که ناگزیر بحث دعاوی خانواده مطرح می گردد. در چنین شرایطیست که نقش وکیل خانواده را بهتر می توان درک کرد. با مشاوره حقوقی تخصصی در مرکز حقوقی و داوری سروش عدل قدرتمندتر از حقوق خود دفاع کنید.

اولین قدم وکیل خانواده در آغاز دعاوی خانوادگی، دعوت طرفین به سازش است و سپس گزینه های بعدی را مطرح می کند.

وکیل خانواده، راهکاری متمایز در حل دعاوی خانوادگی

تمام دعاوی و مسائل حقوقی مربوط به ازدواج، طلاق، استرداد جهیزیه، مطالبه ی نفقه و مهریه، امور حضانت، تمکین، فسخ نکاح، اثبات نسب ، ارث و بسیاری موارد به همراه مسائل حقوقی مربوط به تغییر جنسیت افراد از جمله مواردی است که در حیطه ی تخصصی وکیل خانواده قرار می گیرد.

باید بگوییم هر فردی که دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری باشد می تواند دعاوی فوق را بر عهده بگیرد اما هنگامی که بحث تجربه و تخصص به میان می آید قطعا تفاوت هایی میان وکیل خانواده با سایر وکلا وجود دارد که در زمینه ی دعاوی خانواده، باعث ارجحیت آن نسبت به سایرین می گردد.

تخصص اصلی وکیل خانواده آگاهی کامل از قوانین مربوط به این حوزه است همراه با سالها تجربه که می تواند به بهترین شکل ممکن از قوانین موجود به نفع موکل خود استفاده کند. بسیاری از دعاوی خانوادگی ارتباطی تنگاتنگ با یکدیگر دارند و به دنبال هم مطرح می گردند بنابراین اشتباه یا شکست در یک پرونده می تواند مسیر سایر پرونده ها را هم تحت تاثیر خود قرار دهد.

حضور وکیل خانواده در دعاوی خانوادگی، نقش موثرتری در حفظ حقوق زوجین ایفا می کند.

امروزه شاهد حجم بالایی از پرونده های مطروحه در حوزه ی دعاوی خانوادگی هستیم و روند قانونی رسیدگی به چنین مواردی بدون حضور وکیل طی نمی شود. به خصوص اینکه دادگاه خانواده بخش مجزایی از محاکم قضایی ایران را تشکیل می دهد و تشریفات رسیدگی در آن کمی متفاوت است و اینجاست که نقش وکیل خانواده بهتر مشخص میشود.

با ارائه ی مشاوره حقوقی تخصصی در زمینه ی انواع دعاوی خانوادگی و با همراهی تیمی از وکلای حرفه ای در مرکز حقوقی و داوری سروش عدل ، تمام عیار از حقوق شما دفاع می کنیم.