وکیل تخصصی ملکی

خرید خانه احتمالاً بزرگترین سرمایه گذاری است که شما می توانید انجام دهید. علاوه بر آژانس املاک و مستغلات برای کمک به مذاکره در مورد معامله، شما ممکن است یک وکیل املاک و مستغلات را در نظر بگیرید تا مراحل قانونی شما را راهنمایی کند. وکیل تخصصی ملکی در امور مربوط به املاک، از معاملات گرفته تا رسیدگی به اختلافات بین طرفین، تخصص دارند.

مزایای مشاوره با وکیل متخصص ملکی

از مهمترین مزایای مراجعه به وکیل تخصصی ملکی و دریافت مشاوره، سرعت بخشیدن به روند دادرسی است. در دعاوی ملکی، زمان نقش تعیین کننده ای دارد بنابراین افراد باید با سرعت عمل مناسب به این دعاوی ورود پیدا کنند؛ مشاوره حقوقی در این باره باعث می شود از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری شود.

یکی از خصوصیات مهم وکیل ملکی میزان تجربه وی است. مرکز حقوقی داوری سروش عدل

مزیت دیگر وکیل تخصصی ملکی اطمینان از علم و دانش وکیل است، بنابراین وکیل تخصصی ملکی باید بر قوانین ثبتی، آرای وحدت رویه، آرا مشورتی، آرا اصراری به خوبی اشراف داشته باشد، تا بتواند شما را راهنمایی کند.

مزیت دیگر مراجعه به وکیل تلفنی صرفه جویی در وقت و هزینه است. انتخاب مسیرهای نادرست دادرسی باعث رد شدن دعوا و هدر رفتن هزینه و وقت افراد می شود، که مشورت با وکیل تخصصی ملکی مانع پیش آمدن چنین مشکلاتی خواهد شد.

ویژگی هایی وکیل تخصصی ملکی

یکی از خصوصیات مهم وکیل ملکی میزان تجربه وی است، تجربه وکیل در امور مربوط به املاک و اراضی باعث می شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی وکالت نماید. همچنین با توجه به تجربه می تواند میزان موفقیت در پرونده را پیش بینی کند.

یکی دیگر از ویژگی های مهم وکیل تخصصی ملکی دانش حقوقی و تسلط کامل وکیل در زمینه های مختلف کیفری، حقوقی، ثبتی مربوط به املاک و اراضی است. وکیل تخصصی ملکی با تجربه باید آشنا به قوانین و مقررات مربوطه، آراء وحدت رویه و آراء دیوان عدالت اداری و رویه مرسوم در دادگاه ها و نظریات اساتید علم حقوق و دکترین حقوقی باشد.

حوزه تخصصی وکیل ملکی

دعاوی مربوط به املاک شامل الزام به تنظیم سند رسمی، تقسیم ملک مشاع، خلع ید، رفع مزاحمت از ملک، تصرف عدوانی، افرازملک، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، تخلیه املاک استیجاری مشمول قانون 56 و 76، تائید فسخ معامله، مطالبه وجه التزام قراردادی، ابطال قرارداد اجاره، الزام به اخذ پایان کار و سایر دعاوی ملکی می باشد.

چرا به یک وکیل حرفه ای دعاوی ملکی نیاز داریم؟

با توجه به تراکم قوانین حقوقی در حوزه املاک در کشور و همچنین پیچیدگی این قوانین و از سوی دیگر حساسیت افراد درگیر در دعاوی املاک نسبت به حفظ منافع خود، وکلایی که در این حوزه فعالیت می کنند اول باید به لحاظ حرفه ای نسبت به قوانین و پیچیدگی های قوانین مرتبط با دعاوی حقوقی اشراف کامل داشته باشند، دوم درباره انواع مختلف دعاوی حقوقی ملکی دانش بالایی کسب کرده باشند سوم در زمینه دعاوی حقوقی و پرونده های قضایی این حوزه تجربه عملی و حرفه ای زیادی داشته باشند و چهارم به لحاظ اخلاقی خود را ملزم به حفظ منافع موکلان خود بدانند. از این رو انتخاب وکیل حرفه ای ملکی برای جلوگیری از اتلاف وقت و سرمایه شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مسائل حقوقی وکیل تخصصی ملکی

مسائل حقوقی، از جمله مسائلی است که ممکن است برای هر فردی در طول زندگی اش اتفاق افتد از این رو بسیار مهم است که در مواجه با این مسائل چه برخوردی داشته باشید. برخی از افراد ترجیح می دهند تا با تکیه بر خود در این موارد از حقوق خود دفاع کنند. اما تجربه نشان می دهد معمولا در این موارد دعاوی و پرونده های حقوقی به درستی پیش نخواهد رفت. سرمایه گذاری املاک یکی از مسائل بسیار معمول است که بسیاری از افراد با آن دست به گریبانند. پیشنهاد ما این است که علاوه بر آنکه در زمان رویارویی با مشکل با وکیل مشاوره کنید بلکه قبل از انجام معامله یا انعقاد قرارداد نیز از مشاوره با وکیل بهره بگیرید. از این جهت می توانید درباره این موضوعات با وکیل پایه یک دادگستری یک مشاوره داشته باشید. مرکز حقوقی و داوری سروش عدل در کمترین زمان ممکن و با آرامش کامل شما را به یکی از کارشناسان حقوقی در رابطه با موضوع شما مرتبط کرده و با چند دقیقه مشاوره حقوقی تلفنی کمک حال شما باشد. در این شرایط لازم است تا اقدام به مشاوره با وکیل کنید تا بتواند شما را در این راه یاری دهد.

وکلای املاک و مستغلات

بسیاری از مستغلات در زمان اختتامیه به یک وکیل تخصصی ملکی نیاز دارند. حتی اگر شما به این مورد نیازی نداشته باشید، ممکن است بخواهید یک وکیل املاک برای شما در آنجا باشند. یک وکیل املاک و مستغلات در پایان زمان منافع شما را نمایندگی می کند. آنها کلیه مقالات را از قبل بررسی می کنند و در مورد هرگونه مشکل یا کوتاهی در اسناد مشاوره می دهند.

 چند نوع دعاوی ملکی داریم؟

وکیل ملکی خوب کسی است که نگذارد مسئله ملکی تبدیل به دعوای ملکی شود. “دعاوی ملکی شاخه های فراوانی دارد که می تواند در سه دسته حقوقی، ثبتی و کیفری مطرح شود.

دعاوی ملکی حقوقی:

الزام به فک رهن، خلع ید، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی و پایان کار، الزام به تنظیم سند رسمی، ابطال قرارداد، دادخواست مطالبه اجرت المثل، تعدیل میزان اجاره بها، تخلیه املاک تجاری و…

دعاوی ملکی ثبتی:

ابطال اجرائیه ثبتی، ابطال سند مالکیت معارض، افراز ملک، ابطال نظریه هیئت حل اختلاف اداره ثبت اسناد و املاک و…

دعاوی ملکی کیفری:

انتقال مال غیر، معرفی مال غیر بعنوان مال خویش، تصرف عدوانی، معامله معارض، ممانعت از حق، مزاحمت و …

روشهای کلیدی وکیل تخصصی ملکی

وكیل املاك تمام اسنادی را كه در پایان خرید املاك امضا شده آماده یا بررسی میكند

سپس وكیل در جلسه اختتامیه حضور دارد تا منافع خریدار (یا فروشنده) را نمایندگی كند.

وکلائی که در زمینه املاک و مستغلات تخصص دارند، از رعایت مراحل صحیح در حین تملک یا فروش ملک اطمینان حاصل می کنند. آنها همچنین ممکن است در مورد چگونگی منطقه بندی یک ملک برای استفاده نگران باشند. قانون املاک و مستغلات شامل اسناد، مالیات بر املاک، برنامه ریزی املاک، منطقه بندی و عناوین است.

مسئولیت های وکیل تخصصی ملکی

یک وکیل تخصصی ملکی و مستغلات مجهز به تهیه و بررسی اسناد مربوط به قراردادهای خرید، اسناد رهن، اسناد عنوان و اسناد انتقال است. در هنگام خرید یک ملک، وکیل و کارکنان املاک و مستغلات ممکن است اسنادی را تهیه کنند، بیمه نامه های عنوان را بنویسند، جستجوهای کامل در مورد ملک را انجام دهند و انتقال وجوه خرید را انجام دهند. در صورت تأمین اعتبار خرید، وكیل مسئول اسناد و مداركی مانند فرم فدرال و اسناد انتقال وجوه مربوط به وام دهنده خریدار است. وکیل برای اطمینان از انتقال قانونی، لازم الاجرا و به نفع موکل، در آنجا حضور دارد.

صلاحیت های وکیل تخصصی ملکی

مانند هر وکیل دیگری، یک وکیل تخصصی ملکی نیز مدرک حقوق گرفته است، که به طور معمول سه سال تحصیل برای یک دانشجوی تمام وقت طول می کشد. آنها همچنین در آزمون وکالت قبول شده اند. آموزش قانون املاک و مستغلات ممکن است با دوره های انتخابی و کارآموزی در طول دانشکده حقوق آغاز شود و پس از آن با صدور مجوز در قانون املاک و مستغلات ادامه یابد.

وکیل ملکی تخصصی آنلاین و ارزان ۲۴ ساعته می تواند در کمترین زمان مشاوره حقوقی آنلاین را به شما ارائه داده و اطلاعات گسترده ای از وضعیت فعلی ملک شما را در اختیارتان قرار دهد.

سخن آخر

در نظر داشته باشید که اگر از وکیل خوبی کمک نگیرید، پرونده شما زمان زیادی را از شما خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که کسی وکالت شما را به عهده بگیرید که نه دانش و نه تخصص و نه حتی تجربه کافی داشته باشد، در این صورت هم زمان شما هدر خواهد رفت و هم هزینه شما! حتی ممکن است عواقب بدتری گریبان گیر شما شود. پس در انتخاب وکیل خودتان حساسیت زیادی را به خرج دهید و مطمئن شوید که کار را به کاردان می سپارید.

نویسنده : تیم حقوقی مرکز حقوقی و داوری سروش عدل